Zapomniana faktura kosztowa – ewidencja w KPiR

Czasami może dojść do sytuacji, w której z różnych przyczyn, dostajemy do ręki fakturę kosztową, dotyczącą okresu, który został już rozliczony. To się czasami zdarza. Czasem taka faktura dociera do nas z opóźnieniem. Jednak bywa też tak, że w natłoku pracy po prostu zapominamy ją dodać. Wtedy zadajemy sobie pytanie, co możemy z tym zrobić. Koszt został przez nas poniesiony, ale nie wpłynął on na obniżenie wysokości podatku, bo dokument nie został zaksięgowany.

piekne-niebo-sloneczne

Wesprzyj moje działania, przekaż 1% podatku!

Temat zawsze jak co roku zawsze aktualny, coraz większa część Polaków jest świadoma i przekazuje 1% podatku na wybrany cel. A gdzie pozostała część?! Akcja promocyjna tej zbiórki trwa, bardziej same fundacje reklamują się w ogólnopolskich stacja telewizyjnych, gazetach czy w ostateczności w Internecie. Ja niestety nie dysponuję takim budżetem również promuję jak widać na załączonym obrazku swoją zbiórkę funduszy z 1% podatku. Dlaczego to robię? Samo się nie zrobi! A środki są mi niezbędne do walki (tego zwrotu nie lubię używać) a objawami mojej choroby.

kalkulator olowek

Co warto wiedzieć o Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK)

Jednolity Plik Kontrolny to stosunkowo nowy obowiązek, który został nałożony przez resort finansów na średnich i małych przedsiębiorców. Jego zadaniem jest uszczelnienie systemu podatkowego, ale też ułatwienie rozliczeń dla samych przedsiębiorców.

Jak znaleźć dobrą księgową? Jak wybrać biuro rachunkowe?

Jeśli ktoś prowadzi własną działalność, może samodzielnie zajmować się także swoimi rachunkami i wszystkimi rozliczeniami. Najczęściej jednak jest to zbyt skomplikowana sprawa, żeby ktoś sam miał podjąć ten wysiłek. Prowadzenie własnej firmy wymaga dość dużego zaplecza czasu oraz uwagi, żeby jeszcze można było stale dokształcać się w kierunku rachunkowości – a przepisy często się zmieniają!

Mała księgowość – kto może z niej skorzystać?

Mała księgowość jest zbiorem reguł, określających procedury zbierania danych finansowych. Są one niezbędne do ustalenia wysokości podatku, z jakiego przedsiębiorca musi się rozliczyć w urzędzie skarbowym.

mapa

Jak rozliczyć pit 36 przez Internet?

Chyba wszyscy podchodzimy do konieczności wypełniania formularzy podatkowych ze sporą niechęcią. Jest to dość uciążliwy obowiązek, który w natłoku najróżniejszych spraw do załatwienia, wydaje się być zupełnie niepotrzebny. Zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie niezwykle długie kolejki na pocztach i w urzędach skarbowych, które zwykle towarzyszyły okresowi składania takich deklaracji podatkowych.