grecja

Wczasy dla seniora – Grecja Kreta, Dominikana Karaiby

Okres przejścia na emeryturę to długo wyczekiwany czas każdego człowieka, który najczęściej większość swojego życia ciężko pracuję by móc godnie żyć oraz zapewnić godziwy byt swojej rodzinie. Większość czasu poza pracą przeznacza na obowiązki związane z codziennością. W rezultacie okazuje się często, że dochodzimy do wniosku iż przez większość czasu swojego życia zapomnieliśmy o sobie, o przyjemnościach, na które tak bardzo niejednokrotnie zasłużyliśmy.

widok na góry

Aklimatyzacja w górach – na to musisz uważać

Czy wiesz, że przeciętny człowiek udając się helikopterem na Mount Everest umarłby już po kilku minutach? Ma to związek z obniżonym ciśnieniem oraz zmniejszonym stężeniem tlenu w powietrzu. Nieprzygotowani turyści odczuwają dolegliwości typu osłabienie czy ból głowy już na wysokości około 2000 metrów n.p.m. Na szczęście można uniknąć objawów poprzez stopniowe wchodzenie w proces aklimatyzacyjny.

pozytywny apartament w wiśle

Gdzie zatrzymać się w Wiśle – Nocleg w apartamentach ApartView

Wisła od wielu lat, oczywiście również dzięki wypromowaniu jej przez najlepszego polskiego skoczka Adama Małysza, stała się bardzo chętnie odwiedzanym miejscem, wcześniej niedocenionym, choć ze względu na swoje ciekawe położenie, bardzo atrakcyjnym turystycznie.

piękne widoki na góry

Urlop w Wiśle – co zwiedzić i gdzie nocować?

Wisła na przestrzeni ostatnich lat stała się bardzo popularnym kierunkiem obieranym przez najróżniejszych wczasowiczów. Niektórzy szukają tutaj spokoju i pięknych krajobrazów, inni możliwości aktywnego spędzenia czasu, a jeszcze inni przybywają do Wisły głównie ze względu na Adama Małysza. Niezależnie jednak od powodu, z jakiego wybieramy właśnie tę miejscowość, warto dowiedzieć się jakie miejsca powinniśmy odwiedzić oraz gdzie najlepiej nocować. Dla tych niezorientowanych, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.